HoqueiPatins.cat * Rink Hockey, Hoquei Patins, Hockey Patines, Hoquei em Patins, Hockey su Pista, Rollhockey, Hockey a Patins
HoqueiPatins.cat » españolenglishportuguêsitalianofrançaisdeutschgalego
tv TV online Online forum Fòrum rss Blog news Notícies calendar Calendari
calendar

Copa de la CERS 2010-2011

From HoqueiPatins.cat * Rink Hockey, Hoquei Patins, Hockey Patines, Hoquei em Patins, Hockey su Pista, Rollhockey, Hockey a Patins

HoqueiPatins.cat >> Copa de la CERS 2010-2011
Jump to: navigation, search
Edicions de la Copa de la CERS

1980-19811981-19821982-19831983-19841984-19851985-19861986-19871987-19881988-19891989-19901990-19911991-19921992-19931993-19941994-19951995-19961996-19971997-19981998-19991999-20002000-20012001-20022002-20032003-20042004-20052005-20062006-20072007-2008 (F4) • 2008-2009 (F4) • 2009-2010 (F4) • 2010-2011 (F4)

Contents

Informació

  • Nom:
    • (català) Copa de la CERS 2010-2011 / Copa CERS 2010-2011
    • (español) Copa de la CERS 2010-2011 / Copa CERS 2010-2011
    • (english) CERS Cup 2010-2011
    • (português) Taça CERS 2010-2011
    • (italiano) Coppa CERS 2010-2011
    • (français) Coupe CERS 2010-2011
    • (deutsch) CERS-Pokal 2010-2011 / CERS Europacup 2010-2011
    • (galego) Copa CERS 2010-2011
  • Edició: XXXI (31a)
  • Campió:
  • Seu (Final 4):
  • Dates:

Participants (27)

Calendari i Resultats

Fase d'eliminatòries

  Ronda preliminar Vuitens de final (1/8) Quarts de final (1/4)
 20-11-2010 • 18-12-2010  22-01-2011 • 19-02-2011  19-03-2011 • 09-04-2011
                                   
 Vendéenne 3 1  
 Iserlohn 1 2  
   Vendéenne 2 4  
   Saint Brieuc 7 5  
 Weil 0 1
 Saint Brieuc 4 5  
   Saint Brieuc 5 1  
   Braga 9 6  
 Dornbirn 1 2  
 Mérignac 8 9  
   Mérignac 5 6
   Braga 15 7  
 Braga 19 4
 Middlesbrough 1 0  
 Alcoi 2 4  
 Seregno 0 7  
   Seregno 2 2
   Vilanova (*) 9 4  
 
   
   Vilanova 4 5
   Oliveirense 7 1  
   
   
   Igualada (*) 2 1
   Oliveirense (*) 2 4  
 
   
 Final a 4
 07-05-2011 • 08-05-2011
 Thunerstern 1 1  
 Amatori Lodi 2 8  
   Amatori Lodi 4 7  
   Benfica (*) 7 5  
 
   
   Benfica 6 6  
   Lloret 0 3  
 Herne Bay United 2 (**)  
 Lloret 6 (**)  
   Lloret 3 7
   Tenerife 2 5  
 Tenerife 5 7
 Sarzana 1 3  
 Diessbach 6 5  
 Walsum 4 2  
   Diessbach 3 5
   Giovinazzo (*) 6 5  
 
   
   Giovinazzo 3 3
   Física 6 7  
 Quévert 1 2  
 Física 3 8  
   Física 6 15
   Wimmis 1 2  
 Darmstadt 1 4
 Wimmis 5 4  

(*) Equips exempts de jugar la ronda preliminar: (Vilanova, Igualada, Oliveirense, Benfica i Giovinazzo).
(**) El Herne Bay United no es va presentar.

Ronda preliminar

Jor. Data i Hora Local Res. Visitant Retransmissió
Anada 20-11-2010 Alcoi 2-0 Seregno
Anada 20-11-2010 Diessbach 6-4 Walsum
Anada 20-11-2010 Herne Bay United 2-6 Lloret
Anada 20-11-2010 Dornbirn 1-8 Mérignac
Anada 20-11-2010 Vendéenne 3-1 Iserlohn
Anada 20-11-2010 Quévert 1-3 Física
Anada 20-11-2010 Weil 0-4 Saint Brieuc
Anada 20-11-2010 Wimmis 5-1 Darmstadt
Anada 20-11-2010 Thunerstern 1-2 Amatori Lodi
Anada 20-11-2010 Braga 19-1 Middlesbrough
Anada 20-11-2010 Tenerife 5-1 Sarzana
Tornada 18-12-2010 Seregno 7-4 Alcoi
Tornada 18-12-2010 Walsum 2-5 Diessbach
Tornada 18-12-2010 Lloret (**) Herne Bay United
Tornada 18-12-2010 Mérignac 9-2 Dornbirn
Tornada 18-12-2010 Iserlohn 2-1 Vendéenne
Tornada 18-12-2010 Física 8-2 Quévert
Tornada 18-12-2010 Saint Brieuc 5-1 Weil
Tornada 18-12-2010 Darmstadt 4-4 Wimmis
Tornada 18-12-2010 Amatori Lodi 8-1 Thunerstern
Tornada 18-12-2010 Middlesbrough 0-4 Braga
Tornada 18-12-2010 Sarzana 3-7 Tenerife

(**) El Herne Bay United no es va presentar.

Vuitens de final

Jor. Data i Hora Local Res. Visitant Retransmissió
Anada 22-01-2011 Braga 15-5 Mérignac
Anada 22-01-2011 Saint Brieuc 7-2 Vendéenne
Anada 22-01-2011 Giovinazzo 6-3 Diessbach
Anada 22-01-2011 Benfica 7-4 Amatori Lodi
Anada 22-01-2011 Wimmis 1-6 Física
Anada 22-01-2011 Tenerife 2-3 Lloret
Anada 22-01-2011 Seregno 2-9 Vilanova
Anada 22-01-2011 Igualada 2-2 Oliveirense
Tornada 19-02-2011 Mérignac 6-7 Braga
Tornada 19-02-2011 Vendéenne 4-5 Saint Brieuc
Tornada 19-02-2011 Diessbach 5-5 Giovinazzo
Tornada 19-02-2011 Amatori Lodi 7-5 Benfica
Tornada 19-02-2011 Física 15-2 Wimmis
Tornada 19-02-2011 Lloret 7-5 Tenerife
Tornada 19-02-2011 Vilanova 4-2 Seregno
Tornada 19-02-2011 Oliveirense 4-1 Igualada Plantilla:Plurisports

Quarts de final

Jor. Data i Hora Local Res. Visitant Retransmissió
Anada 19-03-2011 Saint Brieuc 5-9 Braga
Anada 19-03-2011 Física 6-3 Giovinazzo
Anada 19-03-2011 Benfica 6-0 Lloret
Anada 19-03-2011 Oliveirense 7-4 Vilanova
Tornada 09-04-2011 Braga 6-1 Saint Brieuc
Tornada 09-04-2011 Giovinazzo 3-7 Física
Tornada 09-04-2011 Lloret 3-6 Benfica
Tornada 09-04-2011 20:00 Vilanova 5-1 Oliveirense Canalblautv Plantilla:Plurisports

Final a 4

Vegeu: Final a 4 de la Copa de la CERS 2010-2011

Estadístiques

10 Màxims golejadors

Plantilles

Fitxer:Vilanova30.gif CP VILANOVA 2010-2011 -OK Lliga- Fitxer:OK-liga-OK-lliga-logo30.gif

00 Fermín Ortega Gómez • 2 Ferran Guimerà Ferrer • 3 Jordi Bartrés Calsapeu • 4 Jordi Creus Cros • 5 Jordi Ferrer Miró • 6 Jordi Galán Brugarola • 7 Roger Rocasalbas Argemí (c) • 9 Francesc Gil Franch • 9 Carlos Ramírez Guerrero (jr) • 10 Àlex Ribó Marín • 11 Marc Roca Lázaro • 24 Luis Gil GómezJoaquim Benadí Macià (jr) • Entrenador: Josep Lluís del Riu Belma

Fitxer:lloret30.gif CH LLORET 2010-2011 -OK Lliga- Fitxer:OK-liga-OK-lliga-logo30.gif

1 Ferran Serra Canada • 2 Roger Perarnau Riera • 3 Marc Tibau Ragolta • 4 Jordi Rodríguez Rebollo • 6 Xavier González González • 7 Joaquim Casalí Portet • 8 Xavier Lladó Pons • 9 Josep Martos Sebastián • 10 Oriol Perarnau Riera • 37 Víctor Crespo OlivaMarc Gómez CotanoDaniel García Barba (jr) • Gerard Parrillas Montells (jr) • Entrenador: Ivan Tibau Ragolta

Fitxer:Igualada30.gif IGUALADA HC 2010-2011 -OK Lliga- Fitxer:OK-liga-OK-lliga-logo30.gif

Antoni Baliu PiquéJordi Casanovas TorJoan Doncel EliasJesús Fernández AndrinoEduard Fernández Brunet (c) • Ferran Formatgé CuyàsJaume Llaverola VidalAlbert López VallsJoan Muntané AlsinaMarc Navarro BarrachinaRaül Pelicano PlazaJoan Raja PozoNéstor Ramírez MedinaFrancesc Sabater MasanaEnric Torner Galindo • Entrenador: Iván Sanz Rodríguez

Fitxer:Tenerife30.gif BuyVip.com TENERIFE 2010-2011 -OK Lliga- Fitxer:OK-liga-OK-lliga-logo30.gif

1 Edi Nicoletti • 2 David Molina Gómez • 3 Gonzalo Gómez Ranbaut • 4 David Ferro Saenz • 5 Marc Coy Grau • 6 Xavier Costa Ferré • 7 Marc Soler Duran • 8 Gerard Illa Collell • 9 Àngel Rodríguez Rojas (c) • 10 Antoni Marín Ramos • 11 Pablo Saavedra Nelson • Entrenador: Mateo de Ramón Vilella

Fitxer:Benfica30.gif SL BENFICA 2010-2011 -Primeira Divisão- Fitxer:Logo-lliga-portuguesa-hoquei30.gif

1 Pedro Miguel Rodrigues Vicente Henriques • 2 Valter Jorge Narciso Neves (c) • 3 Ricardo Manuel da Silva Pereira • 4 Diogo Miguel Rafael • 5 Cláudio Lopes Selva Filho • 6 Esteban Ábalos • 7 Tiago Miguel Rafael • 8 Ricardo do Carmo Oliveira • 9 João Miguel Brazão Rodrigues • 10 Ricardo André Bastos da Silva • 44 Luís Alberto Gomes Viana • Entrenador: Luís Sénica

Fitxer:Oliveirense30.gif UD OLIVEIRENSE 2010-2011 -Primeira Divisão- Fitxer:Logo-lliga-portuguesa-hoquei30.gif

4 Nuno André de Castro Resende • 5 António José Pedroso Silva Neves • 6 Francisco Nuno Pinto Sá Miranda Silva • 7 António Rui Ferreira Silva • 8 Diogo Alexandre Laureano Silva (c) • 9 Tiago Filipe Mota dos Santos • 10 Diogo Barbosa Almeida • 17 Nuno Miguel Pinto Lopes Araújo • 26 Domingos André Soares Pinho • 37 Nélson Ricardo de Sousa Pereira • Entrenador: António José Pedroso Silva Neves

Fitxer:Braga30.gif HC BRAGA 2010-2011 -Primeira Divisão- Fitxer:Logo-lliga-portuguesa-hoquei30.gif

1 Filipe Miranda (jr) • 4 Vítor Sequeira Oliveira • 5 Rodrigo Daniel Frazão da Cruz de Sousa • 7 Hélder Pereira Nunes (jv) • 8 Pedro Nuno Batalha Alves • 21 Guilherme Joaquim Cunha da Silva • 21 Alberto Botelho (jr) • 23 André Matos Chaves Torres • 33 Hélder Nuno Lopes de Abreu Teixeira (c) • 44 Tiago Miguel da Silva Barbosa • 55 Jorge Miguel Gomes de Sá Faria (jr) • Fernando Paulo Rodrigues Afonso • Entrenador: Vítor Silva

Fitxer:Alcoi30.gif Enrile PAS ALCOI 2010-2011 -OK Lliga- Fitxer:OK-liga-OK-lliga-logo30.gif

Pablo Cancela MollCésar Candanedo LealPere Cañellas AstudilloManel García RomasantaÁlvaro Navedo CuberoVicent París JordàAntonio Pérez GonzálezLluís Rodero AmorósJuan Sanjosé JoverCristian Santiago de Jesús (c) • Carlos Tarrazó Galbis • Entrenador: Diego Mir García

Fitxer:Fisica30.gif AE FISICA D 2010-2011 -Primeira Divisão- Fitxer:Logo-lliga-portuguesa-hoquei30.gif

1 Carlos Ricardo Campos Coelho • 3 Germán Eduardo Assis Dates • 4 Vicente Cunha Alves • 5 Alan Cardoso de Campos Fernandes • 6 Carlos Filipe Garrancho Gomes • 7 Filipe Miguel Faustino Grileiro • 8 Samuel Porfirio Nunes Lima • 9 Vítor Manuel Nunes Fortunato • 10 Pedro Alegria • 10 Ricardo Miranda • 14 Carlos Eduardo Pousadas Godinho (c) • Entrenador: Vítor Manuel Nunes Fortunato

Fitxer:dornbirn30.gif RHC Dornbirn 2010-2011 -NLA / NLB • Lliga austríaca-

1 Andreas Künz • 2 Thomas Simcic • 5 Michael Schwendinger • 6 Michael Geuze • 7 Michael Witzemann (c) • 9 Michael Hammerer • 10 Marco Wagner • 12 Stefan Sahler • 17 Dominique Kaul • 21 Andreas Kanjo • Entrenador: Marcel Schrattner

Campions

Fitxer:Campions-copa-cers-2010-2011.jpg

Notícies

Temporada 2010-2011 (Clubs)
(Tots els campions de la temporada)

Món: Copa Intercontinental 2011

Europa: Fitxer:Logo-lliga-europea-hoquei30.gifLliga Europea 2010-2011 - Final 8Fitxer:Logo-copa-cers-hoquei30.gifCopa de la CERS 2010-2011 - Final 4Copa Continental 2011

Estat Espanyol: Fitxer:OK-liga-OK-lliga-logo30.gifOK Lliga 2010-2011 (Resultats) • Copa del Rei 2011Supercopa d'Espanya 2010
Primera divisió 2010-2011 (Resultats) • Copa del Príncep 2011
Primera nacional 2010-2011 (Resultats) • Copa Generalitat 2011Supercopa catalana 2010Liga Norte 2010-2011Copa Norte 2011Liga Sur 2010-2011
Primera catalana 2010-2011 (Resultats) • Copa Lliga Primera catalana 2011Liga Andalucía 2010-2011 (Resultats) • 1a División B asturiana 2010-2011 (Resultats) • Liga Castilla y León 2010-2011Liga Comunidad Valenciana 2010-2011 (Resultats) • Copa Galícia 2010Copa Euskadi 2011
Segona catalana 2010-2011 (Resultats)

Fitxer:portugal.png Portugal: Fitxer:Logo-lliga-portuguesa-hoquei30.gifPrimeira Divisão 2010-2011 (Resultats) • Copa de Portugal 2011Supercopa de Portugal 2010
Fitxer:Logo-lliga-portuguesa-hoquei30-2.gifSegunda Divisão 2010-2011 (Resultats) • Fitxer:Logo-lliga-portuguesa-hoquei30-3.gifTerceira Divisão 2010-2011 (Resultats)
Fitxer:Italia.png Itàlia: Fitxer:Logo-lliga-italiana-hoquei30.gifSerie A1 2010-2011 (Resultats) • Fitxer:Logo-copa-italia.gifCopa d'Itàlia 2011Copa Lliga Itàlia 2010-2011Supercopa d'Itàlia 2010
Serie A2 2010-2011 (Resultats) • Serie B 2010-2011 (Resultats) • Copa Lliga Serie B 2010
Fitxer:franca.png França: Nationale 1 2010-2011 (Resultats) • Nationale 2 2010-2011 (Resultats) • Nationale 3 2010-2011 (Resultats) • Copa de França 2011
Fitxer:alemanya.png Alemanya: Fitxer:Logo-lliga-alemanya-hoquei30.gif1.Bundesliga 2010-2011 (Resultats) • Fitxer:Logo-copa-alemanya-hoquei30.gifCopa d'Alemanya 2011
Fitxer:Logo-lliga-alemanya-hoquei30-2.gif2.Bundesliga Nord-West 2010-2011 (Resultats) • 2.Bundesliga Süd 2011 (Resultats)
Regionalliga West 2010-2011 (Resultats) • Regionalliga Süd 2010-2011 (Resultats) • Regionalliga Ost 2010-2011 (Resultats)
Landesliga Nord-Ost 2010-2011 (Resultats)
Fitxer:Suissa.png Suïssa: NLA 2011 (Resultats) • NLA/NLB 2011 (Resultats) • NLB 2011 (Resultats) • NLC 2010-2011 (Resultats) • Copa de Suïssa 2011
Fitxer:anglaterra.png Anglaterra: Premier League 2010-2011 (Resultats) • Copa d'Anglaterra 2011
EC National Div 1 2010-2011EC National Div 2 2010-2011EC National Div 3 2010-2011EC National Div 4 2010-2011Eastern Counties Cup 2011
NC Elite League 2010-2011Northern Counties Cup 2011Cock ´o´ North Cup 2010
Fitxer:holanda.png Països Baixos: Lliga neerlandesa 2011 (Resultats) • Copa d'hivern neerlandesa 2011
Fitxer:austria.png Àustria: Lliga austríaca 2011 (Resultats)
Fitxer:israel.png Israel: Fitxer:Logo-lliga-israeliana-hoquei30.gifLliga israeliana 2010-2011 (Resultats) • Copa d'Israel 2011

Amèrica: Campionat Sud-americà de Clubs 2010

Fitxer:argentina.png Argentina: Nacional A1 2010 (Resultats) • Nacional A2 2010 (Resultats) • Campionat argentí de Clubs 2010Recopa de Clubes Campeones 2011
Clausura San Juan 1a 2010 (Resultats) • Clausura San Juan 2a 2010 (Resultats) • Preparación San Juan 1a 2011 (Resultats) • Preparación San Juan 2a 2011 (Resultats) • Torneo Metropolitano 2010
Clausura Entre Ríos 2010 (Resultats) • Apertura Entre Ríos 2011 (Resultats) • Clausura Mendoza 2010 (Resultats) • Apertura Mendoza 2011 (Resultats)
Torneo de la Vendimia 2011
Fitxer:xile.png Xile: Fitxer:Logo-lliga-xilena-hoquei30.gifClausura Honor 2010 (Resultats) • Apertura Honor 2011 (Resultats)
Clausura Nacional 2010 (Resultats) • Apertura Nacional 2011 (Resultats)

Àfrica: Campionat Africà de Clubs 2010

Fitxer:angola.png Angola: Copa d'Angola 2010

Tornejos amistosos: Torneo Il Giorno del Maestro 2010Turnier Dornbirn 2010Torneio "Zé Du" 2010Torneig de Tona 2010Torneig de Mataró 2010Troféu Jorge Coutinho 2010Torneo de Gijón 2010Torneo de Villafría 2010Torneio de Espinho 2010Torneio das Vindimas 2010Torneo de Grado 2010Torneo de Cerceda 2010Torneo de San Juan 2010Torneo de las Dos Puntas 2010
Copa Nacions Montreux 2011Golden Cup 2011

Premis individuals: MVP de la OK LligaMVP de la Copa del ReiMVP de la Copa GeneralitatTrofeu Solohockey.NET

Es considera la temporada 2010-2011 des de l'1 de juliol de 2010 fins el 30 de juny de 2011


Personal tools
Toolbox
Imprimir aquest article o desar-lo en PDF: Print Friendly and PDF